HAKKIMIZDA

Temelleri 1969 yılında atılan GEMAK, özellikle süt ve süt ürünleri tesislerine yönelik ekipman üretimi, otomasyon ve anahtar teslim tesis kurulmasında öncü kuruluştur.

GEMAK süt ve meyve suyu tesislerinin yanı sıra, yağ, çikolata, bisküvi, şurup, karamel, salça, ketçap, mayonez ve fermente ürünler gibi diğer gıda prosesleriyle, kimya  ve ilaç sanayine yönelik çözümleriyle de müşterilerine modern, hijyenik, otomatik ve son teknoloji sistemler sunmaktadır.

Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 23.000 m2’lik alan üzerine kurulu modern tesislerimizde, 30 yılı aşkın tecrübesiyle, Ar-Ge, Proje, Üretim, Montaj, Satış ve Servis bölümleri ile gıda, kimya, ilaç gibi geniş bir yelpazede faaliyet gösteren üreticilere, projeye özel ürünler geliştirerek tesisin projelendirme, üretim ve kurulumunu yapıyor, dünyaya ihraç ediyoruz. Türkiye ve 30’u aşkın ülkede tesis kuran GEMAK, genişletilmiş garanti süresi, satış sonrası servis ve yedek parça desteği ile tam kapsamlı hizmet vermektedir.

GEMAK, 1994 yılından bu yana Alfa Laval plakalı ve lehimli ısı değiştiricilerinin satış, montaj ve servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Marka yüceltilmesi ve bilinirliğin arttırılması, pazar iletişimi, alternatif ürün bilgileri, ortak geliştirilmiş ve imzalanmış eğitim ve iş planı dahilinde, Alfa Laval Enerji Departmanı stratejik iş ortağıdır.

Alfa Laval plakalı eşanjörlerde kullanılan plakalardaki akışın iyileştirilmesiyle genel ısı transferi arttırılmakta, eş zamanla minimum enerji ile maksimum verim elde edilmektedir. Böylelikle, hem yatırımcının enerji masrafları minimum düzeye inmekte, hem de çevresel ayak izini azaltarak enerji verimliliğinin artması sağlanmaktadır.

Plakalı ısı eşanjörleri, az yer kaplayan kompakt bir ekipman da verimli ısı aktarımı sağlar. Üniteler esnek bir tasarıma sahiptir ve servis ile bakım işlemlerinin yapılması kolaydır. Ürün yelpazesi çok geniştir ve HVAC, soğutma, motor yağı soğutma kimyasal işlemler ve enerji üretimi gibi daha ağır prosesler’e kadar farklı endüstrilerde ısıtma, soğutma, ısı geri kazanımı, evaporasyon ve kondenzasyon görevlerinde kullanılmaktadır.