Ortam ısıtma

Mahal ısıtması, evde, işyerinde ya da kamu binalarında konforlu bir iç mekan sağlanmasını amaçlamaktadır. Tutarlı, uygun maliyetli iç mekan konforu sağlamak için kapsamlı çözüm seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi alın.

Isı transferi

Isı, iç mekan ve diğer faktörlere bağlı olmak üzere, radyatörler, zemin ısıtma ya da hava ısıtıcıları kullanılarak transfer edilebilmektedir. Mahal ısıtması için, bilhassa radyatörler yoluyla, sıcak su kullanımı çok yaygın bir yöntemdir. Radyatörlerin bir alternatifi de, sıcak devrelerin zemin altına yerleştirildiği zemin altı ısıtma yöntemidir. Sıcak havayı odaya üfleyen hava ısıtıcısı ise, daha çok kamu binalarında kullanılmaktadır.

Mahal ısıtması için eksiksiz çözümler

Alfa Laval, farklı büyüklüklerdeki binalarda mahal ısıtması için geniş bir aralıkta yer alan kapasitelere sahip kapsamlı çözümler sunmaktadır. Örneğin, Mikro ısıtıcılı substation lar, apartman daireleri ya da merkezi bir şebekeye bağlı küçük evler için eksiksiz bir merkezi ısıtma ve sıcak su çözümü sağlamaktadır. Isı, iç mekan konforu için istenen sıcaklığın muhafaza edilmesi amacıyla dış sıcaklıklara göre otomatik olarak düzenlenmektedir.

Kullanım suyu Isıtma

Alfa Laval’ın ev tipi sıcak su çözümleri, güvenilir ve ekonomik kullanım suyu elde etmek üzere tasarlanmışlardır. Sistemlerimiz, apartman daireleri ve evler, büyük tesislere yönelik yüksek hacimli musluk suları ve Legionella bakterisi bulunmayan su kaynakları için ev tipi sıcak su sağlayabilmektedir.

Talebe bağlı musluk suyu ısıtma sistemi

Alfa Laval sistemleri, büyük tesislere eş zamanlı ya da yarı eş zamanlı musluk suyu kullanım olanağı sağlamaktadır. Eş zamanlı sistemler, ev tipi sıcak sulara “sonsuz” erişim sağlarken, yarı eş zamanlı sistemler, ev tipi sıcak sulara, sıcak su depolaması şeklinde ek fayda sağlamaktadırlar. Alfa Laval ev tipi sıcak su sistemleri, dünya genelinde apartmanlarda, hastanelerde, bakımevlerinde, otellerde, okullarda, ofis binalarında, spor merkezlerinde ve diğer kamu binalarında kullanılmaktadır.

Legionella hastalığının önlenmesi

Legionella bakterileri, belirli koşullar altında, sıcak su sistemleri gibi ortamlarda gelişebilirler. İnsanlar, duş alırken ya da yıkanırken, su buharındaki bakterileri soluyarak hastalanabilirler. Bu tehditle mücadele etmek için, Alfa Laval sıcak su sistemlerinden bakterilerin arındırılması için termal dezenfeksiyon kullanılan Legionella arıtma sistemi sunmaktadır.

Yüzme havuzu ısıtma

Alfa Laval contalı plakalı ısı eşanjörleri ve sistemleri, yüzme havuzlarında yıl boyunca tutarlı su sıcaklığı muhafaza edilmesi için enerji tasarruflu ve ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Belirli projelerde, yüzme havuzu ısıtması, aynı zamanda Alfa Laval tarafından sunulan toplam bir çözüm bünyesinde de yer alabilecektir.

Uygun maliyetli havuz ısıtması

Yüzme havuzunun sirkülasyon sistemi ile, binanın ısıtma sistemi arasında monte edilen bir ısı eşanjörü, devreleri ayırmakta ve yüzme havuzunun ısıtılmasını sağlamaktadır. Yüzme havuzu ısıtma sisteminde yer alan plakalı ısı eşanjörlerinin termodinamik avantajları ve düşük maliyetli faydalarıyla, bu alanda borulu ısı eşanjörlerine kıyasla, daha yaygın bir şekilde kullanım alanı bulmaktadırlar. Alfa Laval aynı zamanda, havuzlardaki suyun yeniden ısıtılması ve sıcaklığının muhafaza edilmesi için kompakt bir sistem de sunmaktadır: AquaPool.

Farklı enerji kaynakları kullanma esnekliği

Havuz ısıtması için, binanın ısıtma sisteminden elde edilen fazla kapasite gibi çok çeşitli ısıtma kaynakları kullanılabilmektedir. Güneş enerjisi ile jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerjiler de, uygun maliyetli ısıtma kaynakları olarak harika bir performansa sahiptirler. Yüzme havuzu ısıtması aynı zamanda, daha büyük bir proje içerisinde entegre edilebilmektedir. Meksika’daki Cancún Palace resort otelinde, Alfa Laval ısı eşanjörlerinin kullanıldığı bir iklimlendirme ve yüzme havuzu ısıtma sistemi bulunmaktadır. Kondansatörlerden tahliye edilen sıcak su, ilave hiçbir masraf olmadan, ısıtılmış havuz suyu sağlamak için kullanılır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.

 

Bu gönderiyi paylaş